Barber Shop czyli pierwsza wizyta u golibrody.

barber shop pierwsza wizyta u golibrody

Współcześni mężczyźni coraz częściej mają potrzebę dbać o swój wygląd. By wyjść na przeciw ich oczekiwaniom powstały miejsca o tajemniczej nazwie Barber Shop. Co to jest Barber Shop? W dużym skrócie można powiedzieć, że jest to swego rodzaju SPA dla mężczyzn. Nieznacznie różni się od kobiecego salonu piękności gdyż oferuje usługi tylko z twarzą, fryzurą i zarostem. Salony barberingu zdecydowanie zyskują na popularności i powoli dają odczuć się we znaki osiedlowym salonikom fryzjerskim. Zdecydowaną różnicą między Barber Shopem, a zwykłym salonem osiedlowym jest podejście do klienta i dbałość o jego sferę psychiczną. Miejsca te budują swego rodzaju klimat i sprawiają, że klient może się zrelaksować. Panuje w nich zdecydowanie luźna atmosfera, a każdy traktowany jest tam indywidualnie.

Co to jest barber shop? Kim jest golibroda?

co to jest barber shop? kim jest golibroda?

Nazywanie golibrody fryzjerem w moim odczuciu jest bardzo nie na miejscu. Barber to zdecydowanie ktoś więcej. Jak wiadomo era drwala czy ekskluzywnego menela już dawno minęła. Nadeszły czasy, w których coraz więcej facetów chce zadbać o swój wygląd. Modne ubrania, kosmetyki do ciała i depilacja staje się coraz bardziej popularna wśród facetów. Sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o męski zarost.

Długa, a przede wszystkim niezadbana broda odstrasza. Barber jest osobą, która rozwiąże ten problem. Golibroda nie tylko wytrymuje, ale również skróci i nada kształt naszej brodzie i wąsom. Wydawać by się mogło, że każdy z nas sam w domu jest w stanie ogarnąć swój zarost, lecz prawda jest z goła inna. Nie jest wcale tak łatwo symetrycznie skrócić i ukształtować brodę czy też wąsy. Golibroda używa do tego celu maszynki do strzyżenia, golenia i brzytwy.

Barber oprócz strzyżenia brody zajmuje się także klasycznym strzyżeniem włosów. Ogarnie również mało estetyczne włosy w nosie czy w okolicach uszu. Do tego celu używa specjalnego wosku i patyczków higienicznych.
Wszystko to w luźnej atmosferze i przemiłym klimacie. Wizyta zaczyna się od pytania co robimy z fryzurą i zarostem. Dobrego barbera poznasz po tym, że z miłą chęcią doradzi Ci idealnie dopasowane do Ciebie strzyżenie.

Kiedy iść do barbera?

Barber brzmi bardzo egzotycznie i wskazuje, że usługi przez niego oferowane są usługami premium. Jest to po części prawda, aczkolwiek zdecydowanie polecam korzystać z usług golibrody. Gwarantuje, że atmosfera, podejście do klienta i samo cięcie sprawią, że sam dojdziesz do wniosku, że warto. Cena w dobrym barberze jest adekwatna do tego co zyskuje klient.

Na pytanie kiedy iść do barbera odpowiem – kiedy Twoja broda i fryzura wymykają się spod kontroli, a później regularnie aby utrzymać dobry wygląd. Standardowo polecam korzystać z jego usług co 3-4 tygodnie. Oczywiście nie jest to sztywna reguła bo wiadomo, że włosy i zarost każdemu rosną w innym tempie. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie byś czuł się dobrze.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

kosmetyki do pielęgnacji brody

Po zakończonym strzyżeniu i goleniu barber sprawi, że Twoja „nowa” broda będzie dobrze odżywiona i lśniąca. Golibroda do tego celu używa specjalnych preparatów, którymi są kosmetyki do pielęgnacji zarostu. Tutaj pole do popisu jest ogromne. Na rynku można znaleźć przeróżne kosmetyki począwszy od żeli do mycia brody poprzez kremy nawilżające czy balsamy, aż po olejki pielęgnacyjne.

Wbrew pozorom te dobrodziejstwa nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla barber shopów. Wiele salonów prowadzi również sprzedaż kosmetyków. Będąc na miejscu można śmiało zapytać, który kosmetyk barber poleca do regularnej pielęgnacji naszej brody. Jest to bardzo ważne jeśli chcemy utrzymać nasz zarost w najlepszej kondycji każdego dnia.

Jak wybrać dobry barber shop?

Jak wybrać dobry barber shop

Na rynku znajdziemy sporo barber shopów. Pojawia się więc pytanie. Który barber wybrać? Choć na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się być bardzo prosta podpowiem w kilku punktach czym kierować się przy wyborze dobrego barbera.

 • opinie klientów
  Najlepszą rekomendacją salonu są opinie byłych klientów. W łatwy sposób możesz sprawdzić chociażby na facebooku czy też w google maps opinie o danym salonie. Im więcej zadowolonych klientów tym większe prawdopodobieństwo, że dany barber shop profesjonalnie podchodzi do swojej pracy.
 • doświadczenie barbera
  Niewątpliwie ważną informacją będzie to jak długo barber, do którego planujesz się wybrać zajmuje się barberingiem. Często na stronach internetowych barber shopów można znaleźć krótki opis pracowników danego salonu. Informacje o doświadczeniu i ukończonych kursach z pewnością pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Dodatkowo możesz tam znaleźć galerię zdjęć z przykładowymi strzyżeniami pracującego tam barbera.
 • wygląd salonu
  Kolejnym ważnym czynnikiem, którym warto się kierować przy wyborze dobrego barber shopu jest jego wnętrze. Jeśli jest czyste, schludne i zadbane, a na blacie przy stanowisku widzisz profesjonalne narzędzia pracy i kosmetyki to znak, że prawdopodobnie to dobry salon.
 • terminy wizyt
  Ostatnim elementem, który sprawia, że barber shop jest salonem profesjonalnym i rzetelnym są terminy wizyt. Jeśli na strzyżenie możesz zapisać się z dnia na dzień to znak, że coś może być nie tak. W dobrych salonach na wizytę czeka się zazwyczaj około tygodnia, choć zdarza się, że i dłużej.

Dobry barber shop to nie tylko to co zawarłem powyżej. Przede wszystkim liczy się Twoje samopoczucie i komfort podczas wizyty u golibrody. Na rynku jest bardzo dużo barber shopów oferujących usługi na naprawdę wysokim poziomie. Wskazówki zawarte powyżej pomogą wyłonić te najlepsze, z których wybierzesz ten jeden idealny dla Ciebie.

Barber Shop czyli pierwsza wizyta u golibrody.
5 (100%) 2 votes

Skomentuj ten artykuł:

Niezwykła Codzienność

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Inline
POLUB NASZ FANPAGE!
Inline
POLUB NASZ FANPAGE!