Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? – Praktyczne wskazówki.

dobre pierwsze wrażenie

Zapewne nie raz nie dwa zastanawiało Cię jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Mówi się, że na zrobienie pierwszego wrażenia mamy dosłownie kilka sekund.

Wydaje się więc, że nie koniecznie możemy mieć wpływ na to czy nasz potencjalny rozmówca nas polubi czy też nie. Otóż jest to wielki błąd. Mamy ogromne pole do popisu jeśli chodzi o pierwsze wrażenie.

Dobre pierwsze wrażenie

Żeby mieć na to wpływ trzeba po prostu poznać kilka dość istotnych wskazówek, które zdecydowanie pomogą nam zyskać w oczach innych ludzi. Wystarczy je zastosować, a z pewnością będziemy bardziej atrakcyjni dla drugiej osoby.

Oczywiście nie będzie to aż tak proste, bo pewne nawyki trzeba w sobie wyrobić i się do nich stosować. Jednak one sprawią, że nawet osoba bardzo nieśmiała będzie w stanie zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Wybierz strój odpowiedni do sytuacji.

Wybierz strój odpowiedni do sytuacji

Nie trzeba chyba mówić o tym, że dobór odpowiednich ubrań do danej okazji jest bardzo ważny. Jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie to strój jest czymś od czego właściwie musisz zacząć.

Rozmowa kwalifikacyjna nie może obejść się bez eleganckiego stroju. W końcu to jakie wrażenie zrobisz na pracodawcy zadecyduje o tym czy Cię zatrudni czy też nie. Załóż elegancką koszulę i spodnie.

Jeśli wybierasz się na obiad do swoich przyszłych teściów broń boże nie zakładaj dresowych spodni i bluzy z kapturem. Gdyby przyszło Ci to do głowy, rodzice Twojej drugiej połówki na sto procent zasugerują jej by dwa razy zastanowiła się nim kolejny raz się z Tobą umówi.

Wystrzałowa sukienka i błyszcząca biżuteria będzie zaś dobrą kreacją na piątkową imprezę. Taki strój zdecydowanie powali niejednego mężczyznę na kolana, a jego wyobraźnia nie da mu spokoju.

Znajdź równowagę podczas rozmowy

Znajdź równowagę podczas rozmowy

Rozmowa jest bardzo istotnym elementem jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie. Na pewno znasz kogoś kto jest strasznym gadułą i często trudno wejść mu w zdanie. Bez przerwy mówił by tylko i wyłącznie o sobie, chwalił się gdzie był na wakacjach, co ostatnio kupił czy co zobaczył podczas swojej ostatniej przejażdżki rowerowej.

Pamiętaj by broń boże tego nie robić. Zapamiętaj złotą zasadę – mówisz tyle ile słuchasz. Dokładniej chodzi o to by nie zamęczać drugiej osoby tym co Ty, tylko aby znaleźć równowagę. Staraj się najpierw wysłuchać co ma do powiedzenia Twój rozmówca, a później dopiero mów o sobie. Nie opowiadaj historii swojego życia. Kontroluj rozmowę tak byście obydwoje mówili mniej więcej tyle samo, a będziesz mieć gwarancję, że zrobisz dobre pierwsze wrażenie.

Okaż rozmówcy zainteresowanie

Okaż rozmówcy zainteresowanie

Jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie spraw by rozmowa z drugą osobą przebiegała miło i przyjemnie. Pokaż rozmówcy, że interesuje Cię gdzie pracuje i czy lubi swoją pracę oraz to czym się zajmuje w wolnym czasie czy jakie są jej pasje. Robiąc to masz gwarancję, że osoba odbierze Cię bardzo pozytywnie.

W tym punkcie jest jedna dość istotna rzecz, która może być pułapką. Nieumiejętne prowadzenie rozmowy i zadawanie pytań może sprawić, że osoba, z którą prowadzisz konwersację odbierze Cię jako wścibskiego. To z pewnością nie będzie dobre pierwsze wrażenie, a konkretna klapa w Twoim wykonaniu.

Jak więc widzisz okaż zainteresowanie, ale zachowaj również kontrolę by nie przekroczyć pewnej bariery. Jeśli odpowiednio wyważysz jedno i drugie sukces jest gwarantowany.

Bądź po prostu miłą osobą

znajdź równowagę podczas rozmowy

Spraw by to co mówisz do drugiej osoby ją rozśmieszyło. Opowiedz jakiś żart lub śmieszną anegdotę. Zrobisz równie dobre pierwsze wrażenie jeśli powiesz swojemu rozmówcy jakiś miły komplement. Nie rób oczywiście niczego na siłę bo druga osoba z łatwością to wyczuje. Jeśli nie masz pomysłu na żaden trafny komplement – poczekaj na lepszą okazję. Postaraj się być czarującym i przekazać swoje szczęście osobie, z którą prowadzisz dialog.

Mówi się, że to co dajemy drugiej osobie do nas wraca. Jeśli Ty będziesz miły dla swojego rozmówcy on z pewnością to odwzajemni. Bądź przede wszystkim sobą, a zobaczysz, że to się opłaci.

Zaangażuj się w rozmowę

Zaangażuj się w rozmowę

W tym punkcie nie chodzi o to byś pokazywał innym swoje życiowe mądrości. Takim poczynaniem możesz jedynie wiele stracić w oczach innych ludzi. Skup się w pełni na rozmowie, a jeśli poruszycie temat, w którym czujesz się pewny możesz wtrącić jakąś anegdotę. Ludzie lubią osoby inteligentne, więc jeśli uważasz, że wiesz coś co jest warte podzielenia się z innymi wal śmiało. Z pewnością zrobisz dobre pierwsze wrażenie, a ludzie na długo Cię zapamiętają.

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Podczas rozmowy bardzo ważne jest byś utrzymywał kontakt wzrokowy z osobą, z którą rozmawiasz. Patrz prosto w oczy bez względu na to z kim prowadzisz dialog. To pokazuje Twoje zaangażowanie w rozmowę, sprawia dobre pierwsze wrażenie, a dodatkowo dajesz do zrozumienia swojemu rozmówcy, że to co mówi jest bardzo ciekawe. Patrzenie w bok, bądź wodzenie wzrokiem na lewo i prawo nie pomoże Ci w budowaniu dobrej relacji z drugim człowiekiem. Staraj się również nie przebierać nogami, nie wiercić się tylko zachować spokój.

Zaoferuj innym swoją pomoc

Zaoferuj innym swoją pomoc

Z badań wynika, że osoby, które są otwarte na innych ludzi i oferują im swoją pomoc są bardziej lubiani niż Ci, którzy w tych tematach są obojętni. Bezinteresowna chęć niesienia pomocy innym to dobry sposób na dobre pierwsze wrażenie.

Zapytaj drugą osobę delikatnie czy możesz coś dla niej zrobić. Nie chodzi tutaj o rozwiązywanie skomplikowanych spraw życiowych. Sugestia, że w razie potrzeby może na Ciebie liczyć buduje między Wami zaufanie. Nie bądź natarczywy, a swoją pomoc oferuj w delikatny sposób tak by druga osoba nie czuła się zmuszona do jej przyjęcia.

Oczywiście tutaj podobnie jak podczas okazywania zainteresowania rozmówcy musisz uważać by nie przegiąć. Nie bądź natarczywy, a pomoc zaproponuj tylko raz i poczekaj spokojnie na reakcję drugiej osoby. Pamiętaj o tym, że mniej znaczy więcej.

Przeczytaj również: Zarządzanie czasem – Jak dobrze zarządzać czasem [PLANER DO POBRANIA]

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? – Praktyczne wskazówki.
5 (100%) 2 votes

Skomentuj ten artykuł:

Niezwykła Codzienność

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Inline
POLUB NASZ FANPAGE!
Inline
POLUB NASZ FANPAGE!