Zarządzanie czasem – Jak dobrze zarządzać czasem? [PLANER DO POBRANIA]

Zarządzanie czasem

Doba ma aż 24 godziny albo tylko 24 godziny. Coraz częściej minuty, godziny, dni, miesiące i lata przemykają nam przez palce. Co więc robić by zyskać więcej czasu? W tym artykule postaram się odpowiedzieć Ci na to pytanie oraz wskazać kilka praktycznych wskazówek jak zarządzać czasem. Jeżeli jesteś uczniem, studentem, matką, ojcem czy po prostu osobą aktywną zawodowo i nie potrafisz odnaleźć się w obowiązkach życia codziennego, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Chciałabym przedstawić Ci kilka porad na zarządzanie czasem.

Zarządzanie sobą w czasie

Zarządzanie sobą w czasie

Zarządzanie czasem to przede wszystkim zarządzanie sobą w czasie. Pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje samopoczucie i komfort osobisty. Żyj tak byś był szczęśliwy niezależnie od tego co robisz. Harmonijne życie i plan dnia mogą zapewnić Ci wewnętrzny spokój.

Oczywiście pamiętaj o tym, że nie wszystko da się w życiu zaplanować. Wręcz odradzam Ci planowanie swojego dnia co do minuty, ponieważ to może wprowadzić Cię w paranoję i niepotrzebne napięcie. Pamiętaj jednak o tym, że realizacja zadań według ramowego planu dnia pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu, który możesz wykorzystać na odpoczynek, rozrywkę czy spędzenie go z najbliższymi.

Wstać o 7:00, przygotować śniadanie, zaprowadzić dzieci do przedszkola, dojechać do pracy na 8:00, oddać projekt na wczoraj, zrealizować zadania na dzisiaj, zrobić zakupy, odebrać dzieci, ugotować obiad, posprzątać, zaprowadzić córkę na 17:30 na dodatkowe zajęcia języka angielskiego, o 18:00 zaprowadzić syna na basen, pojechać do banku, zapłacić rachunki, odebrać dzieci, przygotować dzieci na jutro do przedszkola. Znasz to uczucie, kiedy nie pamiętasz o wszystkim i przez to zaniedbujesz swoje obowiązki? Co zrobić by tego unikać?

Kalendarz/planer, a zarządzanie czasem

Planer / Kalendarz

Kalendarz jest najlepszym sposobem na zarządzanie czasem. Dzięki regularnym wpisom zadań, spotkań i obowiązków nie zapomnisz o tym co musisz zrobić. Zapisuj w kalendarzu wszystko to co uważasz za ważne i istotne: spotkania, obowiązki, zajęcia dodatkowe, wyjście do kina, na koncert czy weekendowy wyjazd. Codziennie wieczorem otwórz swój kalendarz i przeczytaj plan dnia. Dzięki temu każdego poranka będziesz wiedziała/wiedział co czeka Cię w ciągu dnia, a to pozwoli Ci nastawić się psychicznie na nadchodzące zajęcia. Przez cały dzień również możesz zerkać do swojego planera po to by nie zapomnieć o ważnych sprawach.

Kalendarz pozwoli Ci uporządkować swoje życie i zapanować nad obowiązkami. Zapisuj również wszystkie zadania, projekty i prezentacje, dzięki temu już nigdy nie zapomnisz o ważnych sprawach. Kalendarz oraz planer są świetnym rozwiązaniem na zarządzanie czasem zarówno dla ucznia/studenta jak i osoby aktywnej zawodowo. W sklepach możesz nawet znaleźć specjalne kalendarze na rok szkolny lub akademicki. Oferta wizualna kalendarzy i planerów jest niezwykle bogata, przez to każdy z nas znajdzie kalendarz odpowiedni dla siebie. Wśród oferty możesz również odszukać kalendarzy ze złotymi myślami na każdy dzień, przepisami kulinarnymi czy ćwiczeniami fizycznymi.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy uniwersalny planer POBRANIA!
Wystarczy, że pobierzesz planer i wydrukujesz go w kilku egzemplarzach na zwykłej kartce A4

Przygotowany przez nas planer jest uniwersalny, więc nada się na każdy miesiąc i każdy rok!
Wydrukuj go 12 razy aby mieć planer na cały rok 2019!

Pamiętaj! Efektywne zarządzanie czasem to klucz do sukcesu.

 

Ranny ptaszek czy nocny marek?

Ranny ptaszek czy nocny marek?

Co masz zrobić jutro, zrób dziś. Pewnie nieraz słyszałeś to powiedzenie. Osobiście uważam, że jest ono bardzo cenne. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich czynność, ponieważ są rzeczy które rzeczywiście możesz odłożyć w czasie. Jednak jeśli chodzi o sprawy ważne, staraj się nie odkładać ich na później, ponieważ nie sprawisz, że znikną one całkowicie. Dzięki regularnej pracy i obowiązkom zaoszczędzisz sporo czasu, który możesz wykorzystasz na co tylko zechcesz. Ponieważ zarządzanie czasem nie należy do najprostszych, staraj się zrobić w ciągu dnia jak najwięcej tak by wieczorem pozostał Ci czas na odpoczynek.

Każdy z nas prowadzi inny tryb życia. Dlatego to Ty zdecyduj kiedy jesteś najbardziej efektywny.

  • ranny ptaszek: jeśli lubisz wcześnie wstawać i zazwyczaj budzisz się wcześnie, wykorzystaj to. Zrób rano to na co pozwala Ci czas. Najważniejsze jednak jest to by pamiętać o sobie, koniecznie zjedz śniadanie. Dopiero później możesz zabrać się za domowe obowiązki. Jeśli przed wyjściem do pracy ugotujesz obiad czy posprzątasz dom, nie będziesz musiała/musiał robić tego po powrocie do domu kiedy dopada Cię zmęczenie.
  • nocny marek: jeśli lubisz spać długo, ale za to późno chodzisz spać, masz więcej siły wieczorem. Wykorzystaj to i zrób to co możesz wieczorem, dzięki temu rano będziesz mogła/mógł dłużej pospać, a po pracy zdążysz odpocząć.

Pamiętaj, że każdy z nas jest innych. Sam zdecyduj kiedy pracuje Ci się najlepiej.

Zaplanuj swój dzień/tydzień/miesiąc

Zaplanuj swój dzień

Planując z wyprzedzeniem, możesz być pewien, że nic Cię nie zaskoczy. Będąc świadomym tego co czeka Cię w najbliższym czasie możesz spać spokojnie i nie obawiać się “niespodzianek”. Dzięki temu zapewnisz sobie spokój ducha i równowagę, która pozwoli Ci cieszyć się tym co jest tu i teraz. Osobiście uważam, że właśnie dlatego zarządzanie czasem jest niezwykle ważne. Polecam Ci zastosować się do opisanych porad i sprawić jak bardzo zmieni się Twój dzień/tydzień/miesiąc kiedy będzie zaplanowany.

Pamiętaj oczywiście, że nie jesteś w stanie zaplanować i przewidzieć wszystkiego. Jest to niemożliwe i nikt nie wymaga tego od Ciebie. Przecież życie ma być przyjemnością, a nie sztywną ramą. Potraktuj tę poradę jako wyzwanie lub po prostu wygodę, a nie kontrolę i mus.

Przeczytaj również: Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? – Praktyczne wskazówki.

Zarządzanie czasem – Jak dobrze zarządzać czasem? [PLANER DO POBRANIA]
5 (100%) 1 vote

Skomentuj ten artykuł:

Niezwykła Codzienność

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Inline
POLUB NASZ FANPAGE!
Inline
POLUB NASZ FANPAGE!